Дуже шанує український народ свято Миколи, якого вважають покровителем бідних і знедолених та заступником рибалок і моряків. З метою виховання в учнів української школи «Мрія» м. Барселона, любові до українських традицій, належність до культури та історії українського народу; розширення знань про українські свята та обряди, відвідав нашу школу Святий Миколай з двома янголами.

Приблизно 1700 років тому жив Святий Миколай, який своє життя присвятив добрим справам. Головною його турботою було піклування про немічних, убогих та сиріт. За переказами, його допомога була таємна, особливо допомагав тим, хто соромився просити.

Святий Миколай завжди був покровителем і заступником усіх дітей. Тому батьки часто зверталися до образу Миколая як мудрого наставника дітей, і особливо перед святом нагадували дітям про те, що вони мусять бути чемними і побожними.

«Чи були ви чемними в цьому році?» – питав Миколай учнів нашої школи, входячи до кожного класу.

Вихованих та слухняних учнів чекали подарунки, які приніс Миколай. А неслухняних учнів в школі «Мрія» – немає, тому радість отримав кожен.