19 грудня усі ураїнці святкують день Святого Миколая Чудотворця. За народними повір’ями саме в цей день Миколай Чудотворець спускався на землю з небес і обходив весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість. Дітки пишуть листи, а потім віднаходять диво-подарунки під подушкою. І маленькі і дорослі з радістю чекають цей день, щоб загадати бажання і попросити здоров’я і Божої ласки усім близьким.

24 грудня завітав чарівник Миколай і до нашої лісової казки. Дітки, переодягнені у лісових жителів, виконували пісні, вірші на честь Святого. Звучала легенда про життя і добрі справи Миколая. Як він, лишившись сиротою, зазнав бідності і згодом проникся ласкою до нужденних і любов’ю до дітей. І завжди непомітно допомагав, не чекаючи подяки.

Спершу до лісової оселі завітав чортик Антипко, який приніс різочок для неслухняних діточок. Та таких не знайшов. Адже всі влучно відгадали усі загадки і виконали інші завдання. Тож різочки лишились Антипкові.

Дівчатка, від найменших першокласничок, до трохи старших п’ятикласничок, танцювали, перевтілюючись у найрізноманітніші образи. Також із випробуваннями завітала гостя Зима, щоб дізнатись, чи і справді тут зібрались кмітливі розумники, які весь рік були чемні і заслуговують подарунків.
Щоб закликати Миколая, звучала пісня «Ой, хто, хто Миколая любить».
«Ой хто, хто Миколая любить. Ой хто, хто Миколаю служить. Тому святий Миколай На всякий час помагай, Миколаю».
Також у цей день можна починати колядувати, тож «Добрий вечір тобі, пане господарю» теж звучала.
І нарешті, пройшовши випробування, учні дочекались у гості Миколая з міхом подарунків. Для кожного припас пакуночки солодощів.
Наслідуймо і ми добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх.