День пам’яті жертв Голодомору

У 4-ту суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодомору. Щороку Міжнародна українська школа «Мрія» проводить захід, присвячений пам’яті жертв цієї трагедії.

Наша країна пережила страшну трагедію в 1932-1933 роках, яка забрала мільйони людських душ. Про події цих років написано багато статей, книжок, наукових праць (різними мовами світу), знято документальні фільми, відео-розповіді, де родичі розповідають про трагічну долю  своїх предків.  Історики та етнографи кажуть, що Голодомор 1932 – 1933 років – найстрашніший злочин, а не просто вбивство, бо голод був спрямований на винищення як фізичне, так і духовне. В цей час гинули цілі сім’ї.  Слід зазначити, що більшість загиблих від голоду – діти. Маленькі українці віком від 6 місяців до 17 років становили близько половини всіх жертв Голодомору.

26 листопада 2016 року в МУШ «Мрія» вшанували пам’ять безневинно убієнних під час Голодомору 1932-1933 роках. Захід «Білий Янгол Скорботи» організували вчителі школи – Інна АНДРОЩУК, Наталя ПОЛІЩУК і Світлана РУМАК. У програмі заходів будо проведено виховні години, демонстрація документального фільму, конференція «Голодомор не зламав», яку підготували 11-тикласники. Учні 9-го класу відтворили «Молитву за убієнних» Катерини Мотрич, яку з сльозами на очах слухали учасники конференції. Слова скорботи і болю звучали у віршах, прочитаних учнями 8-го класу та у пісні «Запалю свічу», яку виконала Мар’яна Калитка.

На заході були присутні Оксана Валеріївна ДРАМАРЕЦЬКА – генеральний консул України, Юрій Євгенович ШКУРЕНКО-ГРОМАКОВ – консул України, Оксана ТИМОЩУК – українська поетеса та Жоан СЕРЕСО – президент асоціації ім. Т. Шевченка.

Оксана Тимощук та Жоан Сересо презентували нову пісню, приурочену сумній сторінці в історії України.

Оксана ДРАМАРЕЦЬКА (генеральний консул) та директор школи Світлана ШКОЛЬНА зверталися до присутніх: «Щоб не забути, щоб не повторилося, щоб не зламався наш народ!».

В кінці заходу всі присутні вшанували пам’ять мільйонів померлих у роки Голодомору спільною молитвою та хвилиною мовчання.